Twój Serwis Wiedzy o Zdrowiu

Chcesz wiedzieć więcej o zdrowiu i o tym, jak o nie zadbać? Zajrzyj na PolandGuide. Tutaj znajdziesz interesujące Cię artykuły i sporą dawkę wiedzy zarówno o zdrowiu, jak i o kosmetykach czy pielęgnacji

Choroby układy rozrodczego

Choroby układy rozrodczego


Rodzaje chorób układów rozrodczych

Zarówno jak układ rozrodczy żeński, jak i układ rozrodczy męski, jest podatny na wszelkie choroby .Takimi chorobami zajmują się przede wszystkim ginekolodzy. Jednak w gruncie rzeczy, to kobiety o wiele częściej odwiedzają lekarzy, w takich sprawach. Oczywiście jeśli chodzi o kobiety jak i mężczyzn, chodzi o pewne dolegliwości, a konkretnie o stany zapalne miejsc intymnych.

Ponadto do chorób układu rozrodczego należy także nowotwór macicy czy jajników, prostata, a także zespół napięcia przedmiesiączkowego. Omówmy więc kilka innych chorób układu rozrodczego. Do takich chorób należy przede wszystkim zapalenie sromu i ostre zapalnie cewki moczowej.

Przyczyny chorób układów rozrodczych

Zapalenie sromu dotyczy oczywiście tylko i wyłącznie kobiet. Przyczyną tej choroby jest oczywiście niehigieniczne podejście do sprawy, to znaczy zaniedbywanie higieny miejsc intymnych. Zapalenie sromu może nastąpić przez jakiekolwiek otarcia, przez zakażenie bakteryjne, czy grzyby. Ponadto mogą być też wynikiem jakichkolwiek alergii. U mężczyzn coś podobnego występuje w postaci zapalenia cewki moczowo – płciowej. Jednak taką chorobą zajmuje się urolog.

Kolejną chorobą jest ostre zapalenie cewki moczowej, która powstaje z powodu infekcji bakteryjnej. Jednak infekcja bakteryjna jest przekazywana poprzez kontakt płciowy. Oczywiście przyczyną mogą być też bakterie, wirusy, ale także urazy mechaniczne. Objawami jest przede wszystkim swędzenie, pieczenie, ból, czasem bardzo silny, podczas oddawania moczu. Oczywiście miejsce intymne jest wtedy zaczerwienione, można zauważyć niepokojącą wydzielinę. Jeśli dojdzie do takiej choroby, warto nie uprawiać stosunków seksualnych ze swoim partnerem, nawet jeśli jest to stały partner.

Choroby układu rozrodczego, podobnie jak inne choroby innych układów, są bardzo wrażliwe, jednak sprawą intymnym należy się pewna uwaga i kontrola, ponieważ w gruncie rzeczy układ rozrodczy jest bardzo ważny, w kontaktach seksualnych z innymi partnerami. Zachęcam więc do zapoznania się z pozostałymi chorobami układu rozrodczego, ponieważ ta wiedza, może być bardzo przydatna w przyszłości.

Rate this post