Twój Serwis Wiedzy o Zdrowiu

Chcesz wiedzieć więcej o zdrowiu i o tym, jak o nie zadbać? Zajrzyj na PolandGuide. Tutaj znajdziesz interesujące Cię artykuły i sporą dawkę wiedzy zarówno o zdrowiu, jak i o kosmetykach czy pielęgnacji

Motywacja do odchudzania

Motywacja do odchudzania


Wiem, że bardzo często podstawowym problemem skutecznego odchudzania jest… motywacja. Niby chcemy coś ze sobą zrobić ale w głębi duszy nie mamy do tego siły. I to jest właśnie podstawowy problem.

Przed rozpoczęciem odchudzania należy zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie. Po co chcę to zrobić? Różni ludzie mają różne powody, ktoś chce lepiej wyglądać dla płci przeciwnej a ktoś inny może robić to dla zdrowia. Powód tak na prawdę nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest byśmy skutecznie dążyli do postawionego sobie celu jakim jest zgrabna sylwetka.

Zdrowe odżywianie nie jest ani trudne ani mało smaczne jednak bez odpowiedniej motywacji skończy się to tak jak z rzucaniem palenia przez palacza. Jeśli już mamy cel warto zrobić kilka rzeczy, które w trudnych chwilach pomogą nam uporać się z problemem:

1. Zrób zdjęcie swojej sylwetki, najlepiej z kilku profili.

2. Wykonaj dokładne pomiary, z pomocą przyjdzie miarka krawiecka.

3. Załóż prywatny notatnik(nie koniecznie prawidłowy), w którym zapiszesz wcześniej „pobrane” wymiary.

Rate this post