Twój Serwis Wiedzy o Zdrowiu

Chcesz wiedzieć więcej o zdrowiu i o tym, jak o nie zadbać? Zajrzyj na PolandGuide. Tutaj znajdziesz interesujące Cię artykuły i sporą dawkę wiedzy zarówno o zdrowiu, jak i o kosmetykach czy pielęgnacji

O 33 tygodniu ciąży

O 33 tygodniu ciąży


Każdy tydzień ciąży to zupełnie inna bajka dla takiego małego dziecka. Każdy tydzień jest przejściem d nowego etapu. W życiu dorosłego człowieka czas odmierza się miesiącami albo latami. W życiu takiego małego dziecka czas odmierza się mijającymi tygodniami. Każdy tydzień jest niezmiernie ważny i przede wszystkim charakterystyczny dla takiego malucha, bo z każdym tygodniem wydarza się coś zupełnie innego, a każda przyszła mama powinna doskonale wiedzieć co będzie działo się w każdym tygodniu.

Dziś krótki powiemy czym charakteryzuje się 33 tydzień ciąży. Jest to ważny okres dla dziecka, bo jednak jest to już czas, kiedy dziecko jest mocno wykształcone i tym samym coraz bardziej przygotowuje się ono do wyjścia na świat. W 33 tygodniu bardzo mocno rozwija się mózg małego dziecka. Zbadano, że w tym czasie najbardziej rozwija się ta część mózgu, która może odpowiadać na przykład za to, czy dziecko będzie mniej lub bardziej wrażliwe. Dlatego też warto w tym 33 tygodniu zachować wyjątkowy spokój, nie stresować się, nie denerwować.

Co czuje mama w 33 tygodniu

Po prostu wraz z ubiegającymi tygodniami dziecko staje się coraz większe, wód płodowych jest coraz mniej i po prostu dziecko ma coraz mniej miejsca w brzuchu na to, aby móc swobodnie się poruszać, aby móc sobie wygodnie co chwila zmieniać pozycje. Ale też dziecko staje się coraz cięższe, więc mama może coraz częściej odczuwać różne bóle w kręgosłupie, może mieć problemy z opuchlizną i wiele innych tym podobnych. Czasem może też odczuwać już różne skurcze, które niekiedy przeradzają się w te porodowe, ale to bardzo rzadko, niemniej trzeba to kontrolować.

Rate this post