Twój Serwis Wiedzy o Zdrowiu

Chcesz wiedzieć więcej o zdrowiu i o tym, jak o nie zadbać? Zajrzyj na PolandGuide. Tutaj znajdziesz interesujące Cię artykuły i sporą dawkę wiedzy zarówno o zdrowiu, jak i o kosmetykach czy pielęgnacji

Powiększanie piersi – implanty

Powiększanie piersi – implanty


Silikonowe implanty są względnie nowe, ich powłoka cieniuteńko powleczona jest tytanem. W kręgach lekarskich mówi się o coraz lepszej przyswajalności tej powłoczki do ludzkiej tkanki niż innych implantów. Wyjątkową wadą tych implantów jest fakt, iż są one trochę droższe od zwyczajnych silikonowych protez.

Głównie utrzymują się w ciele mniej więcej dziesięć lat, ale są kobiety, które znacznie dłużej mają swoje implanty. Są lekarze, którzy twierdzą, że implanty można tak długo nosić, bez konieczności wymieniania ich, aż nie pojawią się jakieś przypadłości.

Przed podjęciem decyzji można poprosić o zademonstrowanie takiego implantu, można wziąć go do ręki, by przyjrzeć się i poczuć, co znajdzie się w ciele.

Techniki operacyjne wykorzystywane przy powiększaniu piersi

Wprowadzenie i umieszczenie implantów zależy od budowy oraz poleceń chirurga. Nacięcie dobierane jest subiektywnie. Może ono być dokonane na piersi, zaraz przy brodawce czy też w dole pachowym. Ze względu na różnorodne możliwości decyzja odnośnie nacięcia zostanie podjęta razem z lekarzem na rozmowie wstępnej.

Ta metoda jest najłatwiejsza do zrealizowania dla lekarza, przez co jest w wyższym stopniu pewna.

Ta metoda jest ulubioną przez młode kobiety, albowiem ewentualne blizny nie są dostrzegalne, ze względu na właściwości brodawek, które maja miejsca pokryte pigmentem, jak również miejsca, w jakich pigmentu nie ma.

To jest najdłuższa droga dojścia implantów na swoje miejsce. W miejscu tym mogą się także pojawić raczej zauważalne blizny.

Nacięcie to pomaga lekarzowi podnieść tkankę piersi plus skóry, by stworzyć tzw. kieszonkę, do której potem włożony zostanie implant, jest to tuż pod mięśniem piersiowym czy też gruczołem piersiowym. Implanty są wsadzone tuż pod brodawkę oraz przez lekarza należycie uformowane. Mogą się zdarzyć bóle i dokuczliwości, gdy implant usytuowany jest pod mięśniem piersiowym.

Operacja trwa ok. godziny maksimum dwóch. Nacięcia będą bezzwłocznie zaszyte oraz ochronione plastrem. Piersi będą także pod specjalnym opatrunkiem.

Narkoza przy powiększaniu piersi

Powiększanie piersi może odbyć się przy absolutnej narkozie ewentualnie w półśnie. Zależy to od ogólnego stanu pacjentki, podejścia oraz rodzaju zabiegu. Są osoby, które życzą sobie być pod zupełną narkozą, są też i takie, które chcą być, choć nieco świadome tego, co się z nimi dzieje.

Ale trzeba być świadomym, że w półśnie jest się narażonym  na odczuwanie poniektórych niemiłych odczuć. To, po jakim czasie można opuścić klinikę zależy od sączkowania, które może zdarzyć się oraz od decyzji lekarza.

Rate this post