Twój Serwis Wiedzy o Zdrowiu

Chcesz wiedzieć więcej o zdrowiu i o tym, jak o nie zadbać? Zajrzyj na PolandGuide. Tutaj znajdziesz interesujące Cię artykuły i sporą dawkę wiedzy zarówno o zdrowiu, jak i o kosmetykach czy pielęgnacji

Słodycze a odchudzanie

Słodycze a odchudzanie


Muszę dzisiaj napisać o podstawowym problemie w diecie każdego, kto chciałby schudnąć a tym problemem są bez wątpienia słodycze. Tak lubione przez nas cukierki, czekoladki i inne deserki to węglowodany, które bardzo szybko odkładają się w tłuszczyk na naszym pięknym ciałku – to właśnie z tego względu należy się ich wystrzegać. Wiem po sobie, że słodycze są jak narkotyk – kto wie, może producenci dosypują tam czegoś, co tak nas przyciąga?

Najlepszym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja ze słodkości. Tak, wiem – nie jest to takie proste jednak uwierzcie mi na słowo, że nie ma lepszego rozwiązania. Najlepiej pozbyć się wszystkiego, co złe w naszej lodówce/szafce pl.wikipedia.org. Po takim zabiegu będzie Wam zdecydowanie łatwiej.

Początkowo jednak trudno będzie się oprzeć pokusie jednak musicie wykorzystać początkowy zapał by uporać się z tym problemem. Z czasem zobaczycie, że słodycze nie są Wam do niczego potrzebne i można bez nich żyć. A jeśli najdzie Was ochota na coś słodkiego to zawsze można skusić się na jakiegoś soczystego owoca pl.wikipedia.org.

Swego czasu na jakimś forum czytałem artykuł o tym w jaki sposób pozbyć się „chęci” na słodycze, sposobów było wiele jednak jak zwykle w takiej sytuacji rozwiązanie jest jedno, na dodatek niezwykle proste. Aby to zrobić potrzebujesz motywacji. To właśnie odpowiednia motywacja sprawia, że człowiek jest w stanie zrobić rzeczy niemożliwe. Tak więc najpierw sobie odpowiedz na pytanie „po co to robię?” a później bez specjalnego rozmyślania zacznij to robić www.euro.who.int. Gwarantuje, że jeżeli przetrwasz pierwsze 10-14 dni to będzie zdecydowanie łatwiej – przerabiałem to na sobie wielokrotnie i doskonale wiem, że najtrudniejsze są pierwsze kroki.

Najłatwiej mają osoby, które słodycze traktują jako niewielki dodatek swojej „diety” – w końcu mały grzech od czasu do czasu nie jest niczym strasznym, gorzej natomiast mają takie osoby jak ja, które jak zaczną jeść pyszne słodkości to nie mogą się opamiętać i karuzela się nakręca w taki sposób, że sięgam po nie dzień w dzień! Dlatego właśnie ja słodyczy od pewnego czasu nie jadam wcale.

Rate this post